Mi 6 - 6GB / 64GB - Black

24,990 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 21,178 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi 6
Статус: Во магацин
Количина:

 

Општо

Марка

Mi (Xiaomi)

Модел

Mi 6

Материјал

Стакло – Челик

Стил

Бар - 4D заоблено стакло

Боја

ЦРНА

Дисплеј

Големина

5.15 inches (~71.66% екран-спрема-тело размер)

Тип

IPS LCD екран со 24 bit бои / 2.5D заоблен

Резолуција

1080 x 1920 pixels (~428 ppi густина)

Друго

Ultra Night Mode / 1500:1 контраст / 600 cd/m2 / 95% од NTSC спектарот

Мрежа

Фрекфенции

Подджува 4G (TDD-LTE, FDD-LTE) 3G (WCDMA) и 2G (GSM) мрежи

2G: GSM: B2/B3/B5/B8 (850/900/1800/1900MHz), CDMA: 800 MHz

3G: WCDMA: B1/B2/B5/B8 (850/900/1900/2100MHz), TD-SCDMA: B34/39 (1900/2000MHz)

4G-LTE: (800/850/900/1800/2100/2600MHz), LTE-TDD: B38/B39/B40/B41 (1900/2300/2500/2600MHz)

Кога првата картичка е поврзана на 4G network, втората автоматски се префрла на 3G

Тип на СИМ

2 х Nano Sim Card Dual standby

GPS

Да, со A-GPS, GLONASS, BDS

NFC

Да

Wi-Fi

Да, 802.11 a/b/g/n (5GHz) /ac, 2.4 + 5 GHz / 2x2 MU  - MiMo

Систем

OS

Android™ 8.0 (MIUI 9.0)

CPU 

Qualcomm Snapdragon 835 MSM 8998 – 2.45 GHz (4 x 2.45 GHz Kryo + 4 x 1.9 GHz Kryo) / 64 bit / 10nm

GPU

Adreno 540 / 710 MHz

Јазици

English, Similified/Traditional Chinese (за некое време и Global Update)

Меморија

RAM

6 GB – LPDDR4X / 1866 MHz

Внатрешна

64 GB – UFS 2.0

Camera

Задни

Камера 1 - 12 MP - со f/1.8 / Оптички Зум х2 / Pixel - 1.25 um / PDAF / OIS со 4-Axis жироскоп / focal lenght (35mm еквивалент) - 22mm
Камера 2 - 12 МР (телефото) - со f/2.6 /  Pixel - 1.0 um / focal lenght (35mm еквивалент) - 52mm

Технологија

Phase Detection Auto Focus / Dual LED / ISO: 100-3200 / Оптички Зум / RAW / 6+5 сегментни леќи со Сафирно стакло одозгора / 720p @ 120 fps

Предна

8 MP со f/2.0 – 80C агол - Video FHD/30fps

Батерија

Капацитет

3350 mAh

Тип

Не променлива,  Li-Polymer battery / 9 V / 2A

Полнење

83% за 30 мин (Quick Charge 3.0)

Дополнитени работи

Bluetooth

Да, Ver 5.0, A2DP, LE

Infrared port

Да

Сензори

Fingerprint Сензор (FPC1268), Accelerometer, Compass, Barometer G-sensor, Ambient Light Sensor, Proximity sensor, Gyroscope sensor, Hall

Поддржани формати

MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel. ( Some formats may require additional apps support.)

Звук

Стерео Звук (преку горниот и долниот звучник кои работат во стерео мод)

Други функции

4G, 3G, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot, 
Play Store, etc

Траење на батеријата

Зборување

До 5ч

Мирување

До 100ч

Димензии

Мерки

 70.5 mm x 145.2 mm x 7.5 mm

Тежина

 168g

Содржина во кутијата

1×Телефон
1×Полнач
1×1х USB Type-C Кабел
1×Упатство

 

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Mi 6, Snapdragon 835

Hi Store - Официјален Партнер на Mi (Xiaomi)

Почитувани Клиенти,
Oд 1 Јануари, Hi Store стана Официјален Партнер за Македонија на една од најнапредните светски технолошки компании Mi (Xiaomi - Шаоми). Отсега ексклузивно кај нас ќе може да купите оригинален производ исклучително наменет за ЕУ со целосна покриеност на 4G мрежите и со официјален MIUI Global оперативен систем. Hi Store ви нуди и 24 официјална гаранција, како и нов лиценциран Сервисен Центар.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2018