Mi 2S 16 GB

9,500 ДЕН.15,200 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 8,051 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi 2S
Статус: Во магацин
Количина:

​​

* проверете прво која ја боја ја има на лагер 

НОВИОТ MIUI 7 со своите вградени Теми го менува целиот изглед на телефонот по ваша мерка.
Влезете во НОВИОТ СВЕТ НА ТЕЛЕФОН СКРОЕН ЗА ВАС!


Основни параметри

 • CPU frequency: 1.7GHz quad-core
 • CPU Model: Snapodragon 600
 • GPU: Adreno 320
 • Keyboard type: Virtual QWERTY keyboard
 • Input Method: Touch
 • System: MIUI V5 System, support Android 4.3
 • Talk: Double noise cancelation mic

капацитет на меморија

 • Memory: 2GB
 • High Speed ​​Flash Memory: 16GB/32GB

Мрежа

 • Network standard: Standard Edition: 3G (WCDMA) and 2G (GSM) network
 • Network Frequency:
 • 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
 • 3G: WCDMA 850/1900/2100MHz (Телефонот не ја поддржува 900 MHz фрекфенцијата на 3G мрежата на ВИП во Македонија)
 • Data services: GPRS / EDGE / HSPA + (42Mbps)
 • GPS: GPS + GLONASS AGPS
 • Bluetooth: Bluetooth 4.0, Bluetooth HID
 • WIFI: WIFI Display, WIFI Direct

батерија

 • Capacity: 2000mAh lithium-ion polymer battery can be changed / Power Saver MODE

Екран

 • Screen size: 4.3 inches
 • Screen Material: wide viewing angle IPS screen
 • Resolution: 1280x720 pixels
 • Touch screen: capacitive screen, multi-touch

Фотографија

 • Rear camera: 8 million pixels
 • Front camera: 2 million pixels (support 1080p camera)
 • Sensor Type: 2 generation back-illuminated CMOS
 • Flash: LED flash
 • Aperture: F2.0 large aperture
 • Continuous function: 8 pics per second continuous shooting
 • ISO sensitivity mode: Supports
 • Metering mode: Supports
 • WB: Supports
 • Focus mode: Supports
 • Focus area: Supports
 • AF: Supports
 • Shooting style: Supports
 • Shooting scene: Supports
 • Other features: Zero shutter lag, face recognition, high dynamic range (HDR), gyroscope assist in focusing, Hand-held Twilight image stabilization, real-time filters
 • Wide-angle: 27mm (16GB version)

Камера

 • Video capture: FULL HD 1080p (1920x1080) HD camera / 720p (1280x720, 90 frames / sec) HD camera
 • Other: Auxiliary gyro stabilization

Мултимедиа

 • Music player: Supports mp3, acc, amr, ogg, m4a, mid, wma, flac, ape, aac, wav format
 • Video player: Supports 1080p (1920x1080, 30 frames / sec) video playback / Support mp4, h.263, h.264, rmvb, flv720p
 • Photo playback: support JPEG, PNG, GIF, BMP and other formats
 • Flash Player: Support
 • Radio: Support

Сензори

 • Gyroscope: Supports
 • Light sensor: Supports
 • Gravity sensor: Supports
 • Proximity sensor: Supports
 • Electronic compass: Supports
 • Barometer: Supports

Обајснување за интерната меморија

Како и сите други телефони, и оваа внатрешна меморија се користи за инсталација за сите системски и кориснички апликации.Така да од вкупниот капацитет од 16GB, слободен простор останува после прво палење од 13.22GB.

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Поврзани производи

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

 • 02 322 7333
 • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014