Mi Pad 16 GB

12,500 ДЕН.16,900 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 11,905 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi Pad 16 GB
Статус: Нема на залиха !
Количина:

Достапни Опции

* Боја:


 

Основни параметри

CPU : Quad-core, NVIDIA Tegra K1, 2.2GHz ARM Cortex-A15
GPU : 192 NVIDIA Kepler

Меморија

Ram : 2GB LPDDR3
Rom : 16GB
Expandable storage : Support micro SD/TF card to 128GB max

Мрежа

Bluetooth : Bluetooth 4.0
WIFI : 802.11/b/g/n/ac 2x2 antenna, WiFi Direct

Батерија

Capacity : 6700mAh Lithium polymer battery  /  1300h standby

Камера

Camera : Front 5.0MP, Rear 8.0MP, Sony backside illuminated sensor, F2.0
Video recording : Supports (1920 * 1080) 1080P HD video recording

Екран

Resolution : 2048*1536, 326 PPI
Material : Coring Gorilla Glass 3
7.9 Inch Retina Display

Multi-media Player

Adobe flash player : Yes, support
Picture play : Support JPEG,PNG,GIF,BMP etc
Music play : Support MP3,acc,amr,ogg,m4a,mid,wma,flac,ape,aac,wav etc
Video play : Support 1080P, mpeg4, h.263, h.264, 1080P (1920*1080, 30fps)

Сензори

P-sensor : Yes
Gyroscope : Yes
E-compass : Yes
Light sensor : Yes

Што има во кутијата:

1 * Mi Pad
1 * Адаптер
1 * USB кабел 
1 * EU адаптер

НАЈНОВИОТ MIUI 7 Оперативниот систем

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Поврзани производи
Означувања: Xiaomi MiPad NVIDIA Tegra K1

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014