Mi Band 1S

1,600 ДЕН.2,600 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 1,356 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi Band 1S - Heart Rate Monitor
Статус: Нема на залиха !
Количина:

НОВИОТ Mi Band 1S претставува Фитнес нараквица што има функција да го следи вашето движење, вежбање, одење или трчање. Сега со најнова функција за мерење на вашиот ПУЛС, и покрај тоа што го снима вашето спиење и што се случува додека спиете и може да го искористи за својата функција Паметен Вибрациски Аларм за по комфорно да ве разбуди. Тоа значи дека вашиот Mi Band ќе знае кога сте во длабок сон и тогаш по нежно ќе вибрира. Кога ќе влезете во фаза на лесно спиење тогаш вибрациите се посилни.<бр /> Користејќи ги најсофистицираните светски Bluetooth чипови и сензори, оваа водоотпорна нараквица ќе работи дури и до 30 дена со едно полнење на батеријата. Уште подобро, вашиот Mi Band ќе ви служи и како Сигурносен Систем и да го отклучи телефонот за вас кога ќе се приближи. А воедно ќе извести и ако се одалечите од вашиот телефон, па лесно може да спречи губење или кражба. Внатре во Алуминиумското тело има изгравирани LED светленца за известувања. Тоа исто значи дека може уредот да го смените на друга нараквица. Како на пример Кожна варијанта, Дезенирана варијанта и други. 

 

ГЛАВНИ ФУНКЦИИ: 
* Водоотпорен (IP67 сертифициран)
* СЕГА со Heart Rate Monitor - Мерач на срцев пулс (отчукувања)
* 30-дена standby енергија
* Паметен Аларм за Циклусот на Спиење
* Фитнес Монитор & Монитор за Спиење
* Работи на MIUI со верзија на Android 4.4. и погоре 
* Отклучи го телефонот без шифра
* Стилски Опции за менување (долги каивчиња, кожни каивчиња) 


ДЕТАЛИ: 
* Влезен напон: DC 5.0V
* Капацитет на батерија: 41mAh
* Тип на келии: Lithium Polymer
* Влезна струја: 25mAh (TYP)
* АЛУ тело димензии: 36*14*9 mm
* АЛУ тело материјал на надворешноста: Polycarbonate
* Метеријал на нараквицата: DowCorning TPSiV
* Материјал на лицето: Magnesium Aluminum Легура
* LED Светла: Плаво, Зелено, Црвено, Портокалово
* Колку може да ја подесите каишката: 157mm ~ 205mm
* Компатибилен со Xiaomi Mi 4 / Mi3 кои имаат Bluetooth 4.0 

Пакувањето содржи:
1 * АЛУ тело 
1 * Нараквица
1 * Полнач

 

 

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014