Yi Sports Camera - БЕЛА

5,500 ДЕН.5,900 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 4,661 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Yi Sports Camera - БЕЛА
Статус: Нема на залиха !
Количина:

Боја: БЕЛА
72 гр. Тежина, направена од PC + ABS и метал композитни материјали
Ambarella A7LS процесор
Sony Exmor R BSI CMOS 16 МР сензор
155°(Mobile Phone 89°) широкоаголни леќи
3D Noise Reduction
WiFi приклучок (до 100 метри), лесно префрлете ги сликите и видеата на вашиот телефон
BLE супер-штедлива Bluetooth конекција
Bluetooth 4.0 и Remote App контрола
4 Модуси на работа: Сликање; Time-lapse сликање; Тајмирано Сликање и Видео
Споделете ги материјалите веднаш за 10-тин секунди на било која Социјална Мрежа со помош на апликацијата на вашиот паментен телефон.
Поддржува Micro SD до 64GВ капацитет
* Мемориска картичка се купува посебно

VIDEO поддршка:
1080p 60 FPS
1080p 30 FPS
720p 120 FPS
720p 240 FPS
H.264 Video encoding со помош на Супер-Флуиден процесор наменет за спортски сцени.

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Поврзани производи

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014