Mi Bluetooth Game Controller - Dual Motor Vibration

1,600 ДЕН.1,700 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 1,356 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi Bluetooth Game Controller
Статус: Нема на залиха !
Количина:

ДЕТАЛИ:
Должина: 156mm
Широчина: 104mm
Дебелина: 65mm
Тежина: 220g
Боја: ЦРНА
Тип на приклучок: Bluetooth v3.0
Безжичен стандард: Bluetooth v3.0
Plug and Play: ДА (без дополнителни драјвери)
Професионална ергономија: ДА
Растојание за нормално функционирање: до 10 m
G-sensor: 3-оски
Аларм за послабо стискање: ДА
Power Save подесувања: ДА
Напојување: AA battery * 2
Вибрации: ДА (два мотора)
Температура на работа: 0 ~ 40 ° C
Температура за чување: -10 ~ 50 ° C
Работно време:
2 AA алкални батерии: ако моторот за вибрации не работи, времето на користење со 2 батерии е најмалку 80 работни часа. Ако моторите за вибрации работат нон-стоп тогаш времето на користење е 4 часа.
Се препорачува да се користат батерии кои се полнат!
- Време на stand-by (без користење): 365 дена

Заоблениот дизајн ви овозможува перфектно и опуштено уживање во користењето.


Стрелки-копчиња со висока прецизност го прават играњето полесно.


360 степени движењето во овозможува еднавко чувство кога се движите во сите насоки. Џојстикот има прецизно позиционирање на сите 360 степени, до толеранција од .0172 степена, што е врвно кај овакви уреди
Bluetooth 3.0 ви овозможува непрекинато уживање во инграњето.

Со неверојатно искористена моќност, и со софистицираниот power management, овој џојстик сам ќе се исклучи ако не се користи после 5 мин. Дури и ако не се користи, тој може да остане во stand-by до 1 година. 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014