Mi WiFi AC Router Mini

2,000 ДЕН.3,200 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 1,695 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi WiFi Router Mini
Статус: Нема на залиха !
Количина:

Достапни Опции

Боја:

Дуал бенд рутер со два wifi сигнала 2.4GHz и 5GHz.
Феноменален дизајн кој одговара да го ставите секаде. Прв пат ќе бидете горди на вашиот рутер и да биде поставен како дел од ентериерот.
Променлив агол на антената.
Инсталација без многу проблеми, едноставна, од вашиот РС или од вашиот мобилен уред.

Спецификација:
Материјал: ABS + PC
Бои: БЕЛА
Процесор: Chipset MT7620A, 580MHz
Брзина на пренос: 2.4GHz max. 300Mbps / 5GHz max. 867 Mbps
Мрежни протоколи: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, IEEE 802.3/3u
Можност за надградба: USB 2.0 порта
Поддржани системи: Web, Windows, Android, MacOS, iOS
2.4GHz канали: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13
5GHz канали: 149,153,157,161,165
5GHz DFS канали: 36,40,44,48,52,56,60,64
Антени: 2 x надворешна дуал-бенд, мулти-дирекционални антени
РАМ: 128MB DDR2
РОМ: 16MB SPI Flash memory,
Wireless Security: WPA-PSK/WPA2-PSK encryption
Работна температура: 0-30 degrees
Работна влажност: 10%-90% RH (некондензирачка)
Димензии: 12.5*12.5*17cm
Нето тежина: 331g

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014