Yi Smart Camera - Night Vision

2,400 ДЕН.2,650 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 2,034 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Yi Smart Camera - Night
Статус: Нема на залиха !
Количина:

Боја: БЕЛА
Материјал на сошивото: Стакло  
Агол на камерата:

    Хоризонтален агол: 92.7 ° 
    Вертикален агол: 48.7 ° 
    Дијагонала: 111.2 ° 
Димензии на телото: 54mm 
Брзина на снимање ВИДЕО: 20fps (1280 × 720) 
Локална меморија: Micro SD картичка до 32G или Xiaomi Рутер 
Cloud video: локален cloud (со максимална затита) 
Гласовен интефон: ДА
Адаптира стрим: ДА
Поддржува: IPV4, UDP, TCP, HTTP, RTP / RTSP, DHCP, P2P 
Безжични стандарди: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Draft
Гледајте, зборувајте и слушајте преку вашиот мобилен телефон

Резолуција: 720P HD | 111 ° широк-агол, 4x зум | дво-насочна аудио комуникација

 

Оваа Yi Small Ants Smart Камера може да се намести секаде (мора да биде вклучена во стуја) за да гледате све што се случува во вашиот дом, од секаде. Можете и да зборувате со другата страна без проблем. Ноќното снимање е огромна придобивка за целосна сигурност и контрола.

 
Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Yi Smart Camera - Night Vision

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014