Mi WiFi Router Nano

1,400 ДЕН.1,600 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 1,186 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi WiFi Router Nano
Статус: Во магацин
Количина:

Достапни Опции

Боја:

Mi WiFi Nano - Повеќе мини и од Мини !
Супер паметер рутер кој го собира на дланка, со верзија на познатиот OpenWRT софтвер.
Премиум изработка и PCB, силен сигнал со anti-interference технологија.
Има Micro USB порта, и може да работи дури и на Mi Power Bank. Пример: Со едно полнење на 10.000mAh Power Bank, рутерот може да зрачи 30 часа. Со тоа го прави ултра-преносен и единствен од тој тип.

Инсталација без многу проблеми, едноставна, од вашиот РС или од вашиот мобилен уред.
Симнете ја официјалната апликација на Англиски:

- GOOGLE PLAY STORE
Mi Wifi 2.2.4 - Mi Wifi 2.2.4 (20204).apk (од официјалниот МК форум)


Спецификација:
Материјал: ABS + PC
Бои: БЕЛА
Процесор: Chipset MTK 7628N
ROM:16MB NOR Flash
RAM: 64MB DDR2
Hard Disk вграден: НЕМА
2.4G WiFi 2 х 2 (најголема брзина од 300 Mbps)
2 х Надворешни Single-frequency omni-directional антена

Интерфејс:
10 / 100M adaptive LAN port (Auto MDI / MDIX)
10 / 100M adaptive WAN port (Auto MDI / MDIX)
LED индикатор Црвена / Плава / Жолта 
Копче за Factory Reset
USB
interface за напојување  

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014