Redmi Note 3 - Snapdragon 650 - 2 GB / 16 GB - Silver

10,500 ДЕН.18,500 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 8,898 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Redmi Note 3 Pro
Статус: Нема на залиха !
Количина:

REDMI NOTE 3 PRO - Прекрасно МЕТАЛНО ТЕЛО

​Нееверојатната изработка и квалитетот се новина дури и кај премиум телефоните, а сега Mi го прави супербрзиот Redmi Note 3 Pro играч со далеку поскапи телефони.
Повеќе од 120 чекора се користени за sand-blasting со најситни зрнца песок во добивање на тоа мазно чувство при првиот допир.

Читач за отпечатоци од присти (Fingerprint Reader)
Овој модел е пионерот на Mi со читачите на отпечатоци, и како технолошки напредок, овој вграден сензор е со врвна биометриска технологија и може да го отчита вашиот прст за 0.3 сек. Тоа е дури побргу и од притискање на копчето за палење.

5.5-inch 2D Екран - Full HD Display
Прекрасен производ направен од најдобрите компоненти, кој уште еднаш ја подига границата на квалитет кај средната класа на телефони. На почетокот на развојот на овој модел Redmi Note 3 Pro сакавме да имплементираме 5.5’’ 1080p во кој, за разлика од другите, ќе ги доработиме сите детали до перфекција. Користејќи најквалитетни панели, ние ви нудиме напредна Panel Self Refresh (PSR) технологија, помала потрошувачка на енергија, густина на пиксели од 403 PPI, до 450nit осветлување како и 75% намалување на рефлексијата благодарејќи на целосната GFF ламинација.

Snapdragon 650 - 1.8 Ghz 64-bit Hexa-core Processor
Направен со најновиот Qualcomm Snapdragon 650 MSM8956 - 2 x 1.8 GHz ARM Cortex-A72, 4 x 1.2 GHz ARM Cortex-A53 и GPU Qualcomm Adreno 510 на 550 MHz, Redmi Note 3 Pro ќе ве фасцинира со својата моќ за извршување и на најтешките задачи. Овој Чипсет користи робусна интеграција на многу неверојатни компоненти за неверојатна брзина и заштеда на енергија. Со интегрирана 4G LTE-FDD конекција, како и со Adreno 510 GPU за супериорни графички и играчки перформанси, нагласувајќи го целосното искуство, боите и текстурите.

4050mAh Супер Батерија
Ние разбираме дека вие имате свој личен живот, и дека не сакате да пропуштите многу од него поради една обична работа како батеријата на вашиот телефон. Затоа, со цел да се максимизира користењето на вашиот Redmi Note 3 Pro вградивме 4050mAh батерија, со најнапредна техонологија, за да може во иста димензија да има 25% поголем капацитет, со софистициран менаџмент на батеријата преку процесорот вграден во најновиот MIUI оперативен систем. Затоа вашиот фокус ќе биде насочен кон реалноста и убавините на животот, не на вашата батерија.

16 Megapixels Zero Shutter Lag Camera
Најдобрата камера е таа што ја имате секога при рака - Затоа Redmi Note 3 Pro има уште поневеројатна камера, со ДУАЛ унапреден блиц. Сликањето без замашкување и екстра брзо со 16 megapixels камера/сензор, и Блиц со два тоналитета прави перфектен баланс помеѓу дневните и ноќните слики. Дури и брзите движења може да се „скротат“ со zero lag во 30 fps burst модусот.

Најдобриот Ваш Партнер: MIUI 7.1
Со неверојатни перформанси и многу опции за подесување, MIUI 7.1 секогаш ќе биде вашиот омилен избор кај Rdmi Note 3 Pro. Ние отидовме и еден чекор понатаму и дизајниравме специјални 5 позадини за да ја следат бојата на вашиот нов телефон, за секогаш најуникатен изглед.

 

Модел: Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Боја: Сребрена
Димензии: 150mm*76mm*8.75mm 
Тежина: 166g 

Operating System: MIUI 7.1 на база Android 5.1 OS
Екран: 5.5’’ full HD, 1920x1080 pixel
CPU: Snapdragon 650 MSM8956 - Hexa-core Cortex-A72 1.8GHz x 2 + Cortex-A53 x 4 -  64-bit
GPU: Adreno 510

Камера:
Задна: 16 MP со Phase focusing најбрзо до 0.1 секунди / 5 Леќи
F2.0 апертура, 78 ° широк агол
Panorama mode, level meter, manual mode, Scene mode
Countdown, HDR mode
Поддржува 1080P HD video снимање

Предна камера: 5 MP
Голем 1.4-micron pixel сензор
Поддржува 36 smart beauty модуси за избор
Поддржува 720P HD video снимање

Мрежа: GSM, WCDMA (HSUPA, HSDPA), LTE-FDD
FDD-LTE: B1 / B3 / B7 (1800/2100/2600)
WCDMA: B1 / B2 / B5 / B8 (850/900/1900/2100)
GSM : B2/B3/B8 (900/1800/1900)

Меморија
RAM: 2 GB
ROM: 16 GB
SD Card: мин 64 GB (SD картичката го зафаќа местото на втората СИМ картичка)

SIM картичка: DUAL Micro SIM card на 4G/LTE

Батерија: 4050mAh


Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014