Redmi 3 Pro - Snapdragon 616 - 3 GB / 32 GB - Golden

11,900 ДЕН.13,900 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 10,085 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Redmi 3 Pro
Статус: Нема на залиха !
Количина:

Прекрасно МЕТАЛНО ТЕЛО и отсега со Fingerprint Scanner и 3/32GB меморија!

​Неверојатната изработка и квалитетот се новина дури и кај премиум телефоните, а сега Mi го прави својот најмал телефон Redmi 3 Pro со пескарена алуминиумска позадина играч со далеку поскапи телефони.
 

Модел: Xiaomi Redmi 3
Боја: Бронзена
Димензии: 139mm*69.5mm*8.5mm 
Тежина: 144g 


Operating System: MIUI 7 на база Android 5.1 OS (ќе се надгради на 6.0 набргу)
Екран: 5.0’’ HD, 1280 x 720 pixel - IPS-LCD со OGS технологија
CPU: Snapdragon 616 - Octa Core 4 x 1.5GHz + 4 x 1.2  GHz
GPU: Adreno 405
Fingeprint Scanner 0.3ms

Камера:
Задна: 13 MP со Phase focusing најбрзо до 0.1 секунди
Panorama mode, level meter, manual mode, Scene mode
Countdown, HDR mode
Поддржува 1080P HD video снимање

Предна камера: 5 MP
Поддржува 36 smart beauty модуси за избор
Поддржува 720P HD video снимање

Мрежа: GSM, WCDMA (HSUPA, HSDPA), LTE-FDD
FDD-LTE:B1/B3/B7 (800/1800/2100MHz)
WCDMA: B1/B2/B5/B8 (850/900/1900/2100MHz)
GSM : B2/B3/B5/B8 (850/900/1800/1900MHz)

Меморија
RAM: 3 GB
ROM: 32 GB
SD Card: До 128 GB 
(го зафаќа местото на втората СИМ картичка)

SIM картичка: DUAL Micro SIM card на 4G/LTE

Батерија: 4000 / 4100 mAh
 
 

 

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Redmi 3, Snapdragon 616, 3 GB RAM

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014