Mi WiFi AC Router 3

2,700 ДЕН.3,200 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 2,288 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi WiFi Router Mini
Статус: Нема на залиха !
Количина:

Четири антени за 802.11AC DUAL BAND WiFi конекција, со што го прави Mi Router 3 до трипати побрзо од претходните модели. Со вграден 128MB ROM тој ќе може да се спари и да контролира сега уште повеќе уреди, со побрз и постабилен сигнал.

Спецификации:
Процесор: MT7620A
ROM: 128MB SLC Nand Flash
Меморија: 128MB DDR2
2.4GWiFi: 2X2 (IEEE 802.11N protocol support rates up to 300Mbps)
5GWiFi: 2X2 (IEEE 802.11AC protocol support rates up to 867Mbps)

Јазик: Кинески (терминал пристап) / Апликација: Англиски
Стандардни Протоколи: IEEE 802.11a/b/g/n/ac,IEEE 802.3/3u
Сертификациски Стандарди: GB9254-2008 YD/T993-1998 GB4943.1-2011

Приклучоци:
USB 2.0 (DC output:5V/1A) х 1
10/100 LAN port (Auto MDI/MDIX) х 2
10/100 WAN port (Auto MDI/MDIX) х 1
LED индикатор (Црвена, Жолта, Плава) х 1
System restore копче х 1
Приклучок за полнење х 1

Wireless:
2.4GHz and 5GHz dual band
Wirless канали:
2.4GHz Channel: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13
5GHz Channel: 149,153,157,161,165
5GHz DFS Channel:36,40,44,48,52,56,60,64

Modulation Mode:
11b:DSSS:DBPSK(1Mbps),DQPSK(2Mbps), CCK(5.5/11Mbps)
11a/g:OFDM:BPSK(6/9Mbps), QPSK(12/18Mbps),16QAM(24/36Mbps), 64QAM(48/54Mbps)
11n:MIMO-OFDM:BPSK,QPSK,16QAM,64QAM. Spead rate: MCS0~MCS15
11ac:MIMO-OFDM:BPSK, QPSK,16QAM,64QAM,256QAM. Spead rate:MCS0~MCS9

Приемна осетливост на сигналот:
11Mbps:≤-90dBm,54 Mbps:≤-72dBm,
HT20 MCS7:≤-69dBm,
HT40 MCS7:≤-66dBm,
VHT20 MCS8:≤-65dBm,
VHT40 MCS9:≤-60dBm,
VHT80 MCS9:≤-58 dBm
Wireless safety: WPA-PSK/WPA2-PSK encryption

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014