Mi Band 2

2,200 ДЕН.2,600 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 1,864 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi Band 2
Статус: Нема на залиха !
Количина:

Имаме голема чест да ви ја претставиме најновата верзија на нашиот Fitness Tracker, подобрениот Mi Band 2, со уште подобар heart rate монитор на како рачен часовник со вграден 0.42" OLED екран со еден Touch Button во нов модус на работа.

Mi Band 2 е опремен со ADI фотоелектричен heart rate сензор кој го мери вашиот пулс во живо, и ви овозможува да си ги подесите другите параметри за да правите планови за количините на внесените калории. Прекрасниот OLED екран и Touch Button системот во даваат одлиќна контрола врз уредот.

Основни спецификации:

Подигнете ја раката за да го разбудите: Кога ќе ја кренете раката екранот автоматски ќе се запали и ќе покаже точно време, лесно и практично.

Heart rate monitor (мерач на пулс): Miband 2 е опремен со ADI сензор како и оптичкиот сензор за пулс, кои се надополнуваат еден со друг за одлични перформанси.

Fitness Tracker: Сега со надограден алгоритам за подометарот, следете ги вашите спортски активности точно, брзо, меморирајте времиња и рекорди, и поставете си цели, за кои Mi Band 2 ќе ве известува .

Интелигентен Потсетник: Mi Band 2 автоматски ги мониторира вашите активности, и доколку премногу малку се движите или премногу седите, тој ќе завибрира да ви сугерира да изелете надвор на некоја активност.

Следење на спиењето: Mi Band 2 знае кога се спиеле со тврд сон, а ко сте спиеле лесно. Така тој ќе ви исцртува графикони о може да даде сопствена евалуација, за да си знаете како да го подобрите сонот.

Тивок аларм: Може да ве буди секое утро со нежна вибрација. Доколку сте во длабок сон, прво ќе има блага а потоа ќе се појачува вибрацијата како што ќе се разбудувате полека

Батерија: Mi Band 2 има екстремно долго времетраење на батеријата. Тој може да издржи до 20 дена, дури и со активен дисплеј, на едно полнење.

Потсетник за Повици и Пораки: Во самата Mi Fit апликација, си подесувате за кои Нотификации како да се однесува вашиот Mi Band 2, се со цел во разни услови да не пропуштите известување од вашиот телефон.

Безжично Отклучување: Заборавете шифри и патерни за отклучување. Посебно на Mi телефоните, Mi Band 2 има можност да го отклучи вашиот телефон со самото пипање, дури и новиот Mi Notebook Air се отклучува со Mi Band 2 на Windows 10.

Ново ремче: Новото ремче е подобрено Хипоалергенски силикон со дупла постава за да го заштити металниот дел (Mi-core) за да не испадне.

Конекции: 2-ра генерација на Bluetooth 4.0 процесор, за ултра брза и сигурна конекција, со помала потрошувачка.

IP67 Water Resistance: Отпорен е на секаков вид на прскање и поливање, како и на прашина и пот. Неможе да служи за гњурење или нурнување под 1.5м длабочина. 

 

Технички спецификации:

Марка: Mi (Xiaomi)

Bluetooth верзија: V4.0

Отпорност на вода: IP67

Боја: Црна

Поддржува: Android 4.4 + / iOS 7.0 +

Јазик: English

Специјални функции: Health Tracker: HRM мерење, Менаџирање на спиење, Педометар, Мерач за потрошени калории, Мерач за чекори, Мерач на дистанци, Притаен потсетник

Други функции: Безжично отклучување на апарати, Потсетник за Нотификации на Апликации и Повици, Време, Аларм

Тип на известување: Вибрации

Сензори: ADI ultra low-power acceleration sensor + optical heart rate sensor

Работна температура: -20°C ~ 70°C

Екран: 0.42’’ OLED Display

Touch key: Да

Батерија: Lithium polymer / 70mAh

Standby: Околу 20 дена

Струја на полнење: 45mA (TYP), 65mA (MAX)

Напон на полнење: DC 5V

Материјал: TPEE (куќиште) / TPSiV (нараквицата)

Ширина: 235 mm

Променлива должина: 155-210 mm

Димензии (L x W x H): 40.3 x 15.7 x 10.5 mm

Тежина: 7.0g

Пакувањето содржи:

1 x Mi Band 2

1 x адаптер за бендот во USB полнач

 Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Mi Band 2, Mi Fit

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014