Redmi Note 4 - Helio x20 - 3 GB / 64 GB - Silver

16,000 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 13,559 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Redmi Note 4
Статус: Нема на залиха !
Количина:
 
Марка Mi
Модел Redmi Note 4
Изработка Metal
Боja Silver
Екран
Големина 5.5'' (~72.7% screen-to-body сооднос)
Тип IPS LCD
Резолуција FHD 1080p (401 ppi)
Мрежа
Фрекфенции 2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
CDMA 2000: BC0
4G / LTE: band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
СИМ Dual SIM (Micro-SIM/Nano-SIM, dual stand-by) - со хибриден SD Card слот
Систем
OS MIUI 8 / Android 6.0.1
CPU Mediatek MT6797 Helio X20 Deca-core 2.1 GHz
GPU Mali-T880 MP4
Меморија
RAM 3 GB
Меморија 64 GB
SD Card Да, до 256 GB
Камера
Задна 13 MP со блиц и Ауто Фокус
Предна 5 MP
Батерија
Тип Li-Po 4100 mAh
Напон 4.2 V
Останато
BT v 4.0
Формати MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel.Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Redmi Note 4, Deca-core x20, 3GB - 64GB

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014