Mi 5S - Snapdragon 821 3GB - 64GB - Silver

21,900 ДЕН.26,900 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 18,559 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi 5S
Статус: Нема на залиха !
Количина:

 

Општо

Марка

Mi (Xiaomi)

Модел

Mi 5S

Материјал

Стакло – Метал

Стил

Бар / Мат завршна обработка

Боја

СРЕБРЕНА

Дисплеј

Големина

5.15 inches (~71.66% екран-спрема-тело размер)

Тип

IPS LCD екран со 24 bit бои / 2.5D заоблен

Резолуција

1080 x 1920 pixels (~428 ppi густина)

Друго

16 LED лампи / 1500:1 контраст / 600 cd/m2 / 95% од NTSC спектарот

Мрежа

Фрекфенции

Подджува 4G (TDD-LTE, FDD-LTE) 3G (WCDMA) и 2G (GSM) мрежи

2G: GSM: B2/B3/B5/B8 (850/900/1800/1900MHz), CDMA: BC0/BC1

3G: WCDMA: B1/B2/B5/B8 (850/900/1900/2100MHz), TD-SCDMA: B34/39; EVDO:BC0/BC1

4G: FDD-LTE: B1/B3/B7 (800/1800/2100MHz),TD-LTE: B38/B39/B40/B41

Кога првата картичка е поврзана на 4G network, втората автоматски се префрла на 3G

Тип на СИМ

2 х Nano Sim Card Dual standby

GPS

Да, со A-GPS, GLONASS, BDS

NFC

Да, снимање и читање, ПРВ ПАТ НА ПАЗАРОТ

Wi-Fi

Да, 802.11 b/g/n/ac, 2.4 + 5 GHz / MU  - MiMo

Систем

OS

Android™ 6.0 (MIUI 8.0)

CPU 

Qualcomm Snapdragon 821 MSM 8996 Pro – 2.15 GHz (2 x 2.15 GHz Kryo + 2 x 2.0 GHz Kryo) / 64 bit

GPU

Adreno 530 / 653 MHz

Јазици

English, Similified/Traditional Chinese (за некое време и Global Update)

Меморија

RAM

3 GB – LPDDR 4 / 1866 MHz

Внатрешна

64 GB – UFS 2.0

Camera

Задна

13 MP Sony IMX 378 – Exmor R сензор со f/2.0

Технологија

Phase Detection / 6-сегментни леќи со Сафирно стакло одозгора / 720p @ 120 fps

Предна

4 MP со f/2.0 – 80C агол

Батерија

Капацитет

3200mAh

Тип

Не променлива,  Li-Polymer battery / 9 V / 2A

Полнење

83%за 30 мин (Quick Charge 3.0)

Дополнитени работи

Bluetooth

Да, Ver 4.2, A2DP, LE

Infrared port

Да

Сензори

Fingerprint Сензор (Ultrasonic сензор под екранот - прв пат на пазарот во светот), Accelerometer, Compass, Barometer G-sensor, Ambient Light Sensor, Proximity sensor, Gyroscope sensor

Поддржани формати

MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel. ( Some formats may require additional apps support.)

Други функции

4G, 3G, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot, 
Play Store, etc

Траење на батеријата

Зборување

До 5ч

Мирување

До 100ч

Димензии

Мерки

 70.3 mm x 145.6 mm x 8.25 mm

Тежина

 145g

Содржина во кутијата

1×Телефон
1×Полнач
1×1х USB Type-C Кабел
1×Упатство

 
Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Mi 5S, Snapdragon 821

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014