Mi A1 - 4/64 GB Black

14,490 ДЕН.15,490 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 12,280 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi A1
Статус: Во магацин
Количина:

Достапни Опции

Боја:

 
Марка Mi
Модел Mi A1 (Android One)
Изработка Metal
Боja BLACK
Екран
Големина 5.5''
Тип IPS LCD  /  2.5D закривено предно стакло  /  1000:1 контраст / 24bit / Gorila Glass 3 
Резолуција 1080 x 1920 (401 ppi)
Мрежа
Фрекфенции 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
LTE: 800/850/900/1800/1900/2100/2300/2500/2600 Mhz
4G/LTE CAT 6 (51.0 Mbit/s + 301.5 Mbit/s)
WiFi 802.11 a/b/g/n/n 5GHz/ac   /  Dual band / WiFi Direct  /  WiFi Hotspot / MU - MiMO
СИМ Dual NANO SIM
Систем
OS Android 7.1.2 / Android 8.0 OREO via OTA
CPU Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953  /  Quad-Core ARM Cortex-A53 2.0 GHz
GPU Adreno 506  (650 MHz)
Меморија
RAM 4 GB  /  LPDDR3 (Single CHANNEL 933 MHz)
Меморија 64 GB
SD Card + MicroSD (3 засебни слота)
Камера
Задни 12 MP  1.25μm  f/2.2   /  dual-led блиц / OmniVision OV12A10 - PureCel /  PDAF Ауто Фокус  /  26mm fucal lenght
12 MP  1.0μm  f/2.6   /   TELEFOTO lens  /  50mm focal lenght
2 x Оптички зум  /   low-light photo подобрување /  HDR подесувања  /  леќи од 5 елемента /
Видео: 4К / 1080p / 720p - 30 fps    -    720p slow-motion video - 120 fps
Предна 5 MP 1.12μm  f/2  /  Beautify 3.0 (36 филтри)  /  Samsung S5K5E8 / Селфи тајмер
Батерија
Тип Li-Po 3080 mAh   /  Fast Charge  /   USB Type-C
Напон 5V - 2.A
Останато
Audio Dirac HD Sound
BT v 4.2
Формати MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel.
Fingerprint 
Sensor
Fingerprint Cards FPC1035 


 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Mi A1 - 4/64

Hi Store - Официјален Партнер на Mi (Xiaomi)

Почитувани Клиенти,
Oд 1 Јануари, Hi Store стана Официјален Партнер за Македонија на една од најнапредните светски технолошки компании Mi (Xiaomi - Шаоми). Отсега ексклузивно кај нас ќе може да купите оригинален производ исклучително наменет за ЕУ со целосна покриеност на 4G мрежите и со официјален MIUI Global оперативен систем. Hi Store ви нуди и 24 официјална гаранција, како и нов лиценциран Сервисен Центар.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2018