Redmi 4X - Snapdragon 435 - 2 / 16 GB - Black

9,900 ДЕН.10,900 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 8,390 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Redmi 4X
Статус: Нема на залиха !
Количина:
 
Марка Mi
Модел Redmi 4X
Изработка Metal
Боja BLACK
Екран
Големина 5'' (~70.31% screen-to-body сооднос)
Тип IPS LCD  /  2.5D закривено предно стакло  /  1000:1 контраст
Резолуција HD 720p (294 ppi)
Мрежа
Фрекфенции 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
CDMA: 800/1900 - TD-SCDMA: 1880-1920 / 2010-2025
UMTS: 850/900/1900/2100
4G/LTE CAT 6 (300/50 Mbit/s) : band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
WiFi 2.4 / 5GHz 802.11 a/b/g/n   /  WiFi Direct  /  WiFi Hotspot
СИМ Dual SIM (Micro-SIM/Nano-SIM, dual stand-by) - со хибриден SD Card слот
Систем
OS MIUI 8 / Android 6.0.1
CPU Qualcomm Snapdragon 435 MSM8937  /  4 x 1.4 GHz ARM Cortex A53 ; 4 x 1.1 GHz Cortex A 53 / ARM v8
GPU Adreno 505  (450 MHz)
Меморија
RAM 2 GB  /  LPDDR3 (800 MHz)
Меморија 16 GB
SD Card Да, до 128 GB
Камера
Задна 13 MP со dual-led блиц /  PDAF Ауто Фокус  / f/2.0  /  леќи од 5 елемента
Предна 5 MP  /  f/2.2 / 1080p
Батерија
Тип Li-Po 4100 mAh
Напон 5 V  /  2 A
Останато
BT v 4.0
Формати MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel.
Fingerprint 
Sensor
Fingerprint Cards FPC1035

 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Redmi 4X, Snapdragon 435, 2 GB RAM

ИНФО ТАБЛА!

Почитувани Клиенти, нашата онлајн продавница е целосно оперативна и сите информации се точни и проверени.

Платежниот систем е во активен статус и 100% сигурен. Би ве замолиле да го користите поради Ваш поголем комфор при пазарењето. Ние сме тука за да Вие го добиете производот во најкус можен рок.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2014