Mi MIX 2 - 6/64 GB

34,990 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 29,653 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Mi MIX 2
Статус: Во магацин
Количина:

Достапни Опции

Боја:

 

 
Марка Mi
Модел Mi MIX 2 
Изработка Ceramics
Боja BLACK
Екран
Големина 5.99'' (81% screen-to-body сооднос)
Тип IPS LCD  /  2.5D закривено предно стакло  /  1500:1 контраст / Gorila Glass 4
Резолуција 1080 x 2160 (403 ppi)
Мрежа
Фрекфенции 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA: 850/900/1900/2100MHz
4G: FDD-LTE: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/27/28/29/30  TD-LTE: Bands 38/39/40/41
Speed: HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps
WiFi 802.11 a/b/g/n/n 5GHz/ac   /  Dual band / WiFi Direct  /  WiFi Hotspot / MU - MiMO
СИМ Dual NANO SIM
Систем
OS MIUI 9 / Android 7.1.1.
CPU Qualcomm Octa-Core Snapdragon 835 MSM8998  /  4 x 2.45 GHz Kryo / 4 x 1.9 GHz Kryo
GPU Adreno 540 (710 MHz)
Меморија
RAM 6 GB  /  LPDDR4X (DUAL CHANNEL 1866 MHz)
Меморија 64 GB / UFS 2.1
SD Card НЕ
Камера
Задна 13 MP со dual-led блиц / Sony IMX386 Exmor RS сензор / 4 axis OIS / PDAF Ауто Фокус  / f/2.0 /  леќи од 5 елемента
Предна 5 MP  OmniVision OV5675 - PureCel/  f/2.0 / GROUP PHOTO
Батерија
Тип Li-Po 3400 mAh   /  Qualcomm Quick Charge 3.0 Fast Charging 
Напон 5V - 3A / 9V - 2A / 12V - 1.5A
Останато
Audio Cantilevered Piezoelectric Ceramic / 192 kHz / 24 bit
BT v 5.0
Формати MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel.
Fingerprint 
Sensor
Fingerprint Cards FPC1235
Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Hi Store - Официјален Партнер на Mi (Xiaomi)

Почитувани Клиенти,
Oд 1 Јануари, Hi Store стана Официјален Партнер за Македонија на една од најнапредните светски технолошки компании Mi (Xiaomi - Шаоми). Отсега ексклузивно кај нас ќе може да купите оригинален производ исклучително наменет за ЕУ со целосна покриеност на 4G мрежите и со официјален MIUI Global оперативен систем. Hi Store ви нуди и 24 официјална гаранција, како и нов лиценциран Сервисен Центар.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2018