Redmi Note 5A - 2/16 GB

7,490 ДЕН.8,490 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 6,347 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Redmi Note 5A
Статус: Во магацин
Количина:

Достапни Опции

* Боја:


 
Марка Mi
Модел Redmi Note 5A
Изработка PVC
Боja Сива  / Златна (Grey / Gold)
Екран
Големина 5.5'' (~72% screen-to-body сооднос)
Тип IPS LCD
Резолуција HD 720x1280 (267 ppi)
Мрежа
Фрекфенции 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
4G / LTE: 850/900/1800/1900/2100/2300/2500/2600 MHz
СИМ Dual SIM (Nano-SIM)
Систем
OS MIUI 9 Global верзија / Android 7.1.1.
CPU Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425 Quad-core 1.4 GHz
GPU Adreno 308
Меморија
RAM 2 GB
Меморија 16 GB
SD Card + MicroSD (до 128 GB)
Камера
Задна 13 MP  /  f/2.2  /  Dual-LED блиц   /  PDAF Ауто Фокус
Предна 5 MP  /  f/2.0   /  Samsung S5K5E8 
Батерија
Тип Li-Po 3080 mAh
Напон  
Останато
BT v 4.2
Формати MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel.
 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Redmi Note 5A - 2/16 GB

Hi Store - Официјален Партнер на Mi (Xiaomi)

Почитувани Клиенти,
Oд 1 Јануари, Hi Store стана Официјален Партнер за Македонија на една од најнапредните светски технолошки компании Mi (Xiaomi - Шаоми). Отсега ексклузивно кај нас ќе може да купите оригинален производ исклучително наменет за ЕУ со целосна покриеност на 4G мрежите и со официјален MIUI Global оперативен систем. Hi Store ви нуди и 24 официјална гаранција, како и нов лиценциран Сервисен Центар.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2018