Redmi 5 - 2/16 GB Black

8,990 ДЕН.9,490 ДЕН.
Нето цена без ДДВ: 7,619 ДЕН.
Производител: Xiaomi
Модел: Redmi 5
Статус: Во магацин
Количина:

 

 
Марка Mi
Модел Redmi 5
Изработка Metal / PVC
Боja Црна
Екран
Големина 5.7'' (HD+ 18:9 екран со заоблени агли)
Тип IPS LCD
Резолуција HD 720x1440 (282 ppi)
Мрежа
Фрекфенции 2G: GSM Band 2 / 3 / 5 / 8
3G: WCDMA 1 / 2 / 5 / 8
4G / LTE FDD: 1 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20
4G / LTE TDD: 38 / 39 / 40 / 41
СИМ Hybrid Slot (или Nano Sim 2 или MicroSD)
Систем
OS MIUI 9 Global верзија / Android 7.1.1
CPU Qualcomm Snapdragon 450 / 14nm / Quad-core 1.8 GHz
GPU Adreno 506
Меморија
RAM 2 GB
Меморија 16 GB
SD Card + MicroSD
Камера
Задна 12 MP  /  1.25 µm/1.0 µm pixel   /  f/2.0  /  DUAL LED блиц   /  PDAF Ауто Фокус  / HDR
Предна 5 MP  /  Selfie flash
Батерија
Тип Li-Po 3300 mAh
Напон Qualcomm Quick Charge 3.0 / 5V - 2A
Останато
BT v 4.2
Формати MP3/WAV/AMR/AAC; Video:3GP,MPEG4,AVI,RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel.
 

Напиши рецензија

Име:

Гледање:

Забелешка: HTML не е преведена!

Рејтинг: Лош Добар

Внеси го кодот на соодветното место:

Означувања: Redmi 5 - 2/16 GB

Hi Store - Официјален Партнер на Mi (Xiaomi)

Почитувани Клиенти,
Oд 1 Јануари, Hi Store стана Официјален Партнер за Македонија на една од најнапредните светски технолошки компании Mi (Xiaomi - Шаоми). Отсега ексклузивно кај нас ќе може да купите оригинален производ исклучително наменет за ЕУ со целосна покриеност на 4G мрежите и со официјален MIUI Global оперативен систем. Hi Store ви нуди и 24 официјална гаранција, како и нов лиценциран Сервисен Центар.

КОНТАКТ

  • 02 322 7333
  • contact@hi.com.mk

TWITTER

FACEBOOK

(c) Hi Communications 2018